Neden repairman?

Fatura ile masraf işleyebilme
Karşınızda sürekli muhatap bulabilme
Garanti süresince her türlü arızanın ücretsiz onarımı
İç mimari ve modern tasarım hizmeti
ve daha fazlası...

Sizde geç kalmadan bize ulaşın.
KİM BU repairman? YETİŞ repairman!
(0.312) 480 00 76
Logar Temizliği
Logar Temizliği

Tıkanmış bir logarı el ile yapılan müdahaleler ile temizlemesi çok zordur. Çubuk, sopa vb. şeyler ile temizlemenin mümkün olmadığı alanlarda profesyonel destek almanız gerekmektedir.

Logarların tıkanması özellikle yaz aylarında meydana gelen bir durum olarak karşılanır. Nedeni ise sıcak havaların vermiş olduğu etki ile fazla su tüketimi sağlandığı için çok çabuk logarlar patlamakta ve zarar görmektedir. Aynı zamanda bu durum çevre kirliliğine de neden olmaktadır.

Yüksek basınçlı su tanklarımız tıkanan bölgeye su verilerek açılmasını sağlar. Eğer onarım gerektiren bir durum var ise görüntülü kamera cihazları kullanarak hem zamandan hem de maddiyat anlamında tasarruf sağlamak için sorunu kökten çözecek ekipmanları bünyemizde bulundurmaktayız. İnsan gücünün etkili olduğu bölgelerde ise çevreye en az zarar vererek logar temizleme hizmeti sağlamaktayız.

Genel olarak logar temizlik işlerinde kullanmış olduğumuz makineler arasında vidanjör, Avrupa kanal açma makinelerin yardımını kullanarak kanal temizliği yapmaktayız. İşinde uzman elemanlarımız sayesinde sorunu kısa sürede çözerek, garanti kapsamı dahilinde, sözleşmeli hizmet vermekteyiz.

Logarlar temizliği periyodik olarak yapılması zorunlu olan, yapılmadığı taktirde insan sağlığını ciddi boyutta rahatsız eden bir durum olarak karşılanır. Bir logarı düşünün, içinde pislik dolu olduğunu ve çevreye yaymış olduğu o rahatsız kokuyu. Bu kokular insan sağlığını oldukça rahatsız etmektedir. Firmamız ile yapacağınız bakım anlaşması ile sözleşme kapsamı içerisinde logarların temizliği uzman ekiplerce belli aralıklarla yapılmaktadır.

Kombine kanal temizleme araçlarının ve vidanjörlerin yaklaşamadığı bölgelerdeki logarlar insan gücü ile temizlenir. Temizlik işlemi şöyle yapılır:

• Mevcut logar kapağı açılır.

• Logar içerinde biriken gaz varsa tahliyesi için logar kapağı açılır. Belli bir müddet beklenir.

• İçerisine personel inerek logar içerisinde birikmiş organik atıkları ve teresubatı bir kürek yardımı ile suyunu süzerek kovaya doldurur. Kapağın başında duran personel kalın siyah atık poşetlerini birbirine geçirerek çıkan atığı içerisine boşaltır. Belli bir ağırlığa ulaşıncaya kadar doldurma işlemi devam eder.

• Doldurulan poşetler ağzı sıkı bir şekilde bağlanarak yada bantlanarak atıkların toplanma merkezine götürülür.

• Logar kapağı kapatılmadan önce kanalizasyon borularından akan sular takip edilerek kanalizasyonun sağlıklı bir şekilde hidrolik akışını yapıp yapmadığı kontrol edilir.

• Kanalizasyon sisteminden gelen suların logara akışı çok yavaş yada çok takıntılı olarak logara dökülüyorsa problemli kanalizasyon borularının içlerine kanal açma spiralleri makina yardımı ile boruya gönderilir ve kanalizasyon borusunun çalışması normal hale döner.

• Logar kapağı kapatılmadan önce logarların içlerine toz kireç serpilmesi tavsiye edilir. Kapaklar kapatılırken çevresinde boşluk, delik, kırık olmamalıdır. Eğer bunlardan biri tespit edilirse kenarları bol tozajlı harç ile sıvanmalıdır.

• Logarların temizliği belli zaman aralıkları ile yapılmalıdır. İhmal edilmemelidir. Örnek olarak: aylık logar temizliği, 6 aylık logar temizliği, yıllık logar temizliği yapının büyüklüğüne göre temizlik aralıkları göz önünde bulundurulmalıdır. Büyük bina veya yapı topluluklarında ( Otel, Hastane, İmalathane gibi ) daha düzenli yapılmalıdır.

Kanalizasyon sisteminizin temizliğini ve bakımını düzenli bir şekilde aksattığınız halde logar çukurları beli bir zaman diliminde dolarak, ana kanalizasyon borusunun gelişi güzel bir şekilde çalışmasına, çalışma esnasında aksaklıklar meydana gelmesine yol açar. Bundan ötürü logarlar düzenli bir şekilde temizlenmelidir ve bakımı yapılmalıdır.


Foto / Video Galeri